Zadbaj o bezpieczeństwo kąpieli

Statycznie w łazience spędzamy dużo czasu. Codziennie rano, gdy wstajemy do pracy, wieczorem, gdy szukamy chwili relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu. Dlatego warto zadbać o wysoki komfort oraz bezpieczeństwo tego pomieszczenia.

Głowica termostatyczna to synonim słowa bezpieczeństwo

Wybór odpowiedniej armatury do łazienki nie jest prosty. Na rynku dostępne są setki baterii wannowo prysznicowych. Na pierwszy rzut oka interesuje nas cena, design oraz kolor tak aby dopasować baterie do reszty aranżacji. Jest jeszcze jeden element, który jest gwarantem bezpieczeństwa a o którym często zapominamy, kosztem chociażby wyglądu baterii.

Istotnym elementem w zapewnieniu bezpieczeństwa w łazience jest głowica termostatyczna. Głowica to precyzyjny mechanizm, który zapewnia bezpieczeństwo dzięki podawaniu stałej temperatury wody ustawionej przez użytkownika.

Posiadając baterię z głowica termostatyczną zapobiegniemy przykrym sytuacją, gdy woda nagle zmieni swoją temperaturę na zimną lub gorącą. Zapewne doświadczyłeś sytuacji, gdzie przypadkowo łokciem, zahaczyłeś uchwyt zmiany temperatury i temperatura płynącej wody cię zaskoczyła. Stawiając na baterię z termostatem taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

Termostat wbudowany w głowicę zapewnia stałą, zaprogramowaną temperaturę i ciśnienie, dzięki czemu nie musisz operować dźwignią zmiany temperatury, bo ta zawsze będzie optymalna – taka jaką lubisz najbardziej.

wymiana baterii umywalkowej

Sprawdź powłokę chroniącą przed oparzeniami

Przez baterię przepływają litry gorącej wody, jej korpus się nagrzewa co stwarza zagrożenie oparzeniem. Producenci poszli krok dalej w zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom i coraz częściej stosują warstwę izolacyjną wewnątrz korpusu baterii. Jednym z pionierów tej technologii jest firma Grohe której technologia „CoolTouch” została wielokrotnie doceniona przez fachowców z branży łazienkowej.