Szafka podumywalkowa – na jaką się zdecydować?

Współczesna łazienka jest miejscem, które nie może obyć się bez mebli. To właśnie ich zadaniem jest uporządkowanie przestrzeni. We współczesnej łazience niewidoczne bowiem powinny być kosmetyki, środki chemiczne czy inne. Oprócz swojej niezaprzeczalnej funkcjonalności meble do łazienki powinny także być estetyczne i stanowić dekorację wnętrza, w jakim się znajdą. Wybór ich jest ogromny i z tak dużego asortymentu, jaki znajduje się na rynku, można dopasować meble do łazienki bez względu na jej stylistykę.

szafka pod umywalkę

Szafka pod umywalkę do małej łazienki?

Wiele osób, które posiada małe łazienki wychodzi z założenia, że nie ma w nich miejsca na montaż mebli. Nic bardziej mylnego. Skoro jest bowiem miejsce na umywalkę, jest też miejsce na szafkę pod nią. Nawet w najmniejszych łazienkach jest miejsce na szafkę. Szczególnie, jeśli zdecydujemy się na taką stawianą na blat w kształcie misy.

Modele te nie zajmują praktycznie żadnego miejsca w szafce, tym samym jest więcej wolnej powierzchni do przechowywania. Misa czym wyższa, tym może być mniejsza a szafka pod nią może być węższa. Ważne jednak, by sama szafka była wykonana z materiałów, które nie tylko są trwałe, ale i odporne na wiele negatywnych czynników.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu szafki pod umywalkę?

Podczas zakupu szafki pod umywalkę i ogólnie mebli łazienkowych powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na estetykę danego modelu, ale przede wszystkim na jakość. Meble powinny być wykonane z gęstej płyty wiórowej lub drewna.

Dzięki temu sam proces puchnięcia nie zachodzi szybko. Ważne jest też specjalne zabezpieczenie w postaci lakieru lub specjalnych folii. Powinniśmy zwrócić uwagę także na to czy dany mebel posiada funkcję samodomyku. Dzięki niemu użytkowanie jest bardziej komfortowe.

A szafki ze względu na brak uszkodzeń, które mogą powstać podczas trzaskania są bardziej trwałe. jest kilku wiodących producentów mebli, i warto jest zdecydować się na zakup właśnie od nich. Lepiej jest meble do łazienki nabyć w branżowym sklepie aniżeli w markecie.