Romantyczna łazienka – jak ją urządzić?

Romantyzm kojarzony jest przede wszystkim z kolorem różowym. Nowoczesne wnętrze może jednak prezentować się zupełnie inaczej a także być takim, w którym będzie wyczuwalna nuta romantyzmu. Jak się okazuje coraz większa ilość producentów posiada w swojej ofercie produkty dedykowane takim właśnie wnętrzom. Łazienka romantyczna ze względu na swój charakter sprzyja poczuciu relaksacji a także i często aranżacja taka jest ponadczasowa.

Wanna to podstawa

Łazienka w stylu romantycznym może być urządzona na wiele sposobów. Z całą pewnością jednak właśnie w nich powinna znaleźć się wanna a nie kabina prysznicowa. Wanna bowiem pozwala na komfortową i relaksującą kąpiel, nawet dla dwojga a także i estetyka, szczególnie tych wolnostojących jest znacznie lepsza.

Posiadając mniejszą łazienkę, w której niekoniecznie zmieści się model wolnostojący nie musimy się zbytnio przejmować. Takie wnętrze także można zmienić i nie trzeba w tym celu przeprowadzać wielkiego remontu i przeznaczać na to dużych nakładów finansowych.

romantyczne kwiaty

Dodatki do romantycznego wnętrza

Tak naprawdę nie musimy robić dużo, by wnętrze nabrało innego charakteru. Można zmienić ręczniki, lub same dodatki łazienkowe. Kubki, dozowniki na mydło, mydelniczki czy uchwyty, z delikatnymi dekorami kwiatowymi będą prezentowały się idealnie! W takim wnętrzu dobrze będą wyglądały też dodatki inspirowane Prowansją. Delikatne róże, błękity czy wrzosy to kolorystyka, która należy do najlepiej dopasowanych.

Do romantycznego wnętrza o ile mamy tylko na to warunki można wstawić żywe kwiaty. One praktycznie w każdej aranżacji będą wyglądały dobrze. Na ścianach mogą pojawić się też charakterystyczne obrazy, plakaty. Możemy samodzielnie wykonać tez chociażby pojemniki na waciki, patyczki do uszu czy inne akcesoria kosmetyczne.

Romantyczny klimat

Każda łazienka może nabrać romantycznego charakteru, jeśli tylko tego chcemy. Zamiast zapalać mocne i ostre światło można w pobliżu wanny umieścić zapachowe świece. Do kąpieli dodać olejki zapachowe, które mają pozytywny wpływ nie tylko na nasze ciało, ale także i na poczucie relaksacji!

Do tego lampka ulubionego wina, książka i nasza łazienka nie tylko staje się romantyczna, ale i niezwykle komfortowa. Jest wtedy miejscem, w którym nie tylko się myjemy, ale także i pozbywamy się problemów związanych z dniem codziennym.