Nowoczesna łazienka – jak ją urządzić?

Współczesna łazienka może być urządzona na wiele sposobów. Zazwyczaj chcemy, aby była nowoczesna i minimalistyczna. Powinna być estetyczna a także i funkcjonalna. Nie zawsze aranżacja jej jest sprawą prostą. Należy bowiem dopasować wiele elementów, aby w rezultacie stworzyć jedną i harmonijną całość.

Minimalistyczna łazienka

Minimalistyczna łazienka na pierwszy rzut oka jest surowa. Nie ma tam miejsca na wiele dodatków i akcentów kolorystycznych. Łazienka w minimalistycznym stylu jest stonowana kolorystycznie. Meble posiadają proste linie. Wnętrze jest więc stonowane i proste. Czasem ze względu na to może wydać się nam wręcz nieprzyjemne. Jednak jeśli tylko odrobinę się postaramy, możemy ją delikatnie ocieplić, nie odbierając jej jednocześnie prostoty. Takim rozwiązaniem jest zastosowanie na podłodze płytek drewnopodobnych.

W minimalistycznej łazience jedną z ważniejszych ról odgrywają baterie. To właśnie one często stanowią jedyną ozdobę tego miejsca. Dlatego też powinniśmy poświęcić sporo uwagi podczas dokonywania wyboru. Modele podtynkowe najbardziej wpisują się w minimalistyczny charakter. Mają najmniej zewnętrznych elementów i tym samym są też modelami praktycznymi. Czyszczenie ich jest bezproblemowe

kompakt wc

Miska WC podwieszana czy kompakt?

Chociaż kompakty WC, są elementami wyposażenia, które są łatwe podczas montażu i nie kosztują dużo, to jednak do minimalistycznego wnętrza z całą pewnością lepiej będzie pasowała podwieszana miska WC. To właśnie ona zajmuje mniej miejsca  i wygląda bardziej estetycznie. Posiada mniej elementów zewnętrznych, bo widoczna jest tylko sama miska i przycisk spłukujący. Koszt miski nie jest zresztą dużo wyższy od kompaktu. Wraz ze wzrostem ich popularności cena spadła, a w ofercie ma je coraz więcej producentów.

Ofertę na kompakty WC znajdziesz tutaj – https://www.lazienkiabc.pl/Kompakty-WC-c270

Decydując się na zakup podwieszanej miski WC oczywiście korzystniej będzie wybrać taką bez wewnętrznego kołnierza. Nie będzie wtedy rantu, w którym mogą się gromadzić i namnażać groźne bakterie i drobnoustroje. Takie rozwiązanie ma też wiele innych zalet. Przede wszystkim jesteśmy w stanie skutecznie obmyć miskę mniejszą ilością wody, a także i bezproblemowo wyczyścić. Zazwyczaj bowiem w tym celu nie musimy używać ostrych środków chemicznych, a wystarczy letnia woda i miękka ściereczka.