Łazienka w stylu eko – jak to zrobić?

Ekologiczne podejście do życia powinno być widoczne na każdym kroku. W dzisiejszych czasach jest to wymóg a nie tylko alternatywa. Ze względu na to jak zanieczyszczona jest nasza planeta, powinniśmy dbanie o nią zaczynać od naszych domów, od tego co kupujemy i co spożywamy. Styl eko może dotyczyć tak naprawdę każdej płaszczyzny życia i jest ściśle związany z urządzeniem wnętrz. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak urządzić ekologiczną łazienkę i czy jest to łatwe!

ekologiczna łazienka

Styl ekologiczny w łazience

Przede wszystkim funkcjonalność. Łazienka jest miejscem, które remontowane jest rzadko. Zazwyczaj taki remont jest dokonywany raz na kilka czy kilkanaście lat. Warto więc postawić na elementy wystroju, które cechuje wysoka jakość. Dobre produkty są nie tylko designerskie, ale zazwyczaj wyposażone są w technologię, które przyczyniają się do zmniejszenia zużycia wody i energii.

Jednymi z ważniejszych urządzeń w każdej łazience są baterie. Powinny być praktyczne, ale i przyczyniać się do zmniejszenia użycia wody. Perlatory, ograniczniki przepływu czy termostaty są niezwykle przydatne. Najkorzystniejsze i najbardziej ekonomiczne są modele sensoryczne. W takim przypadku zużywamy tylko tyle wody, i le jest to nam naprawdę niezbędne.

Wybierając miskę WC warto postawić na taką, która pozbawiona jest kołnierza wewnętrznego. Wtedy to nie tylko jest bardziej higieniczna i do jej czyszczenia nie musimy używać agresywnej chemii, ale i spłukiwanie jej jest bardziej skuteczne i możliwe przy użyciu sporo mniejszej ilości wody. Korzystniej postawić jest na kabinę prysznicową. Korzystając z niej można zużyć dużo mniej wody. Można też skorzystać z niej dużo szybciej.

Kolorystyka w ekologicznej łazience

Łazienka urządzona w stylu ekologicznym, to nie tylko funkcjonalne urządzenia, ale także i kolorystyka, która sprzyja relaksacji, odprężeniu. Powinna być związana z naturą. Bo w takich właśnie wnętrzach odpoczywa się i spędza czas najlepiej. Kolory takie jak beże, zielenie i brązy, są jak najbardziej mile widziane.

Drewniane meble, lub takie z drewnopodobnymi dekorami są idealnym rozwiązaniem do ekologicznego wnętrza. Podłoga może być wyłożona drewnianymi panelami, z drzewa egzotycznego, lub też można w tym celu użyć płytek, które idealnie imitują drewno. Można pokusić się też o wstawienie wiklinowych dodatków, które sprawdzą się idealnie i nadadzą niepowtarzalnego charakteru.