Jakie miski WC są godne polecenia?

Wydawać by się mogło, że wybór miski WC nie jest istotny. Jednak tak naprawdę nic bardziej mylnego! Współcześni producenci ceramiki wprowadzają ciągle nowe propozycje i ulepszają dotychczasowe modele.

Dobrze wybrana miska będzie nie tylko spełniała dobrze swoją funkcję, ale będzie też wyglądała estetycznie. Wiele osób decydując się na zakup wybranej rzeczy kupuje głównie „oczami”. Niestety nie jest to dobry pomysł. Okazać się może, że miska nie jest prosta w czyszczeniu a do tego spłukiwanie jej nie jest oszczędne i skuteczne. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji najkorzystniej będzie sprawdzić dokładniej wybrane modele.

Ceramika łazienkowe musi być dobrej jakości!

kompakt wcCeramika łazienkowe jest tym elementem wyposażenia, który po prostu musi być dobrej jakości. Dobra ceramika jest odporna na wiele negatywnych czynników, w tym pękanie czy odbarwienia. Może być także pokryta specjalną warstwą antybakteryjna, która w znaczny sposób ogranicza namnażanie się bakterii i drobnoustrojów, a jest to szczególnie ważne wtedy gdy z łazienki na co dzień korzystają małe dzieci.

Decydując się na zakup podwieszanej miski WC warto jest kupić ją od sprawdzonego i znanego producenta. Będziemy mieli wtedy pewność, że została ona wykonana z materiałów dobrej jakości i z dbałością o każdy detal wykończenia. W razie takiej potrzeby nie będzie też problemu z otrzymaniem do niej części zamiennych.

 Warto sprawdzić miski bezkołnierzowe!

Współczesne miski WC, które uznawane są za najlepsze, to te pozbawione kołnierza. U każdego z producentów mogą one nazywać się inaczej. Brak kołnierza niesie z sobą szereg zalet, które dostrzegalne są podczas codziennego i normalnego użytkowania.

Takie miski WC przede wszystkim nie posiadają zakamarków, w których mogą się osadzać i gromadzić zanieczyszczenia. W związku z tym higiena ich jest znacznie wyższa niż standardowych modeli. Czyszczenie takiej powierzchni jest także szybsze.

Zazwyczaj miskę bezkołnierzową wystarczy przetrzeć miękką szmatką z ciepłą wodą i nie trzeba w tym celu stosować silnych środków chemicznych. Spłukiwanie miski jest bardziej skuteczne, już przy zastosowaniu mniejszej ilości wody. Mając taki model miski możemy też na co dzień zmniejszać zużycie wody.

aranżacja miski wc

Tanie miski WC nie muszą być wcale gorsze

Nie zawsze to co jest drogie musi być lepsze pod względem jakości. Często zdarza się bowiem, że miski WC które nie kosztują dużo są tak samo dobre i posiadają te same zastosowania technologiczne.

Często producenci zagraniczni mają wyższe ceny od naszych rodzimych. Jednym z lepszych producentów w branży jest marka Deante. Jest to Polska firma, mająca w swojej ofercie  produkty najwyższej jakości. Miski tej marki pozbawione zostały kołnierza i dostępne są w designerskich kształtach. Cena za nie jest jednak relatywnie niska i często nawet kilkukrotnie niższa niż odpowiedników zagranicznych.