Czarna łazienka – jak ja urządzić?

Współczesna łazienka może być urządzona na wiele sposobów. Co jakiś czas pojawiają się nowe trendy, nowości produktowe, które pozwalają na stworzenie wyjątkowego miejsca. W ostatnich sezonach może zauważyć, ze łazienka nie jest już tylko jasna, ale coraz częściej dominuje w niej czerń, a także i dodatki w tej kolorystyce. Podpowiadamy – na co zwrócić uwagę decydując się na czerń w łazience – lazienkiabc.pl

Czarne dodatki w łazience

Kolor czarny w łazienkach zarezerwowany jest zazwyczaj dla wnętrz dużych. Zbyt duża ilość może być przytłaczająca, a także mieć wpływ na optyczne pomniejszenie łazienki. Dlatego, jeśli chcemy być na bieżąco z aktualnymi trendami, możemy zamiast czarnych płytek czy elementów ceramiki sanitarnej zastosować tylko i wyłącznie czarne dodatki.

Nie ma dziś problemu z dostaniem ich na rynku. W łazienkach utrzymanych w stylu glamour dodatki mogą być połyskujące, natomiast w stylizacjach loftowych – matowe.  Kubki, mydelniczki, dozowniki na mydło, czy wieszaki na papier toaletowy w kolorze czarnym potrafią nadać wyjątkowego charakteru i zmienić otaczającą nas przestrzeń.

Tak naprawdę nie potrzeba wiele, by łazienka prezentowała się inaczej. Koszt takiej metamorfozy też nie jest wysoki. Oprócz dodatków mogą pojawić się w łazience czarne baterie. Współcześnie praktycznie wszyscy producenci armatury posiadają serie w kolorze czarnym.

czarna łazienka

Kabina z czarnymi profilami

Kabina prysznicowa w łazienkach Polaków jest częstszym wyborem, niż wanna. Jest bardziej praktyczna, a także pozwala na zmniejszenie zużycia wody. Współczesna kabina natryskowa ma być nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna.

Modele, które w ostatnich sezonach cieszą się największym zainteresowaniem to te, które posiadają czarne wykończenie, w postaci profili czy wsporników. Tego typu kabina wygląda niezwykle efektownie a do tego wprowadza wyjątkowy klimat. Wiele osób obawia się tego, że kolor czarny pod wpływem eksploatacji czy pielęgnacji odpryśnie lub się zetrze. Absolutnie takie obawy są bezpodstawne, ponieważ kolor czarny jest wprowadzany w procesie produkcji do profili.