Baterie podtynkowe, jakie mają wady i zalety?

Łazienka współcześnie jest pomieszczeniem, które ma być nie tylko użyteczne i funkcjonalne, ale także estetyczne. Waga jaką przywiązujemy do designu jest coraz większa. Aranżując łazienkę skrupulatnie dobieramy do niej wszystkie elementy wyposażenia. Być może dlatego baterie podtynkowe cieszą się dziś tak dużym zainteresowaniem. Inspiracją do ich powstania jest zasada, że to co nie zdobi powinno być schowane. Podpowiadamy jakie zalety oraz wady posiadają baterie podtynkowe.

Więcej baterii i zestawów – https://www.nanolazienki.pl/Baterie-prysznicowe-c158

Zalety baterii podtynkowych

Wiele osób obawia się samego montażu podtynkowego. Oczywiście łatwiej i szybciej jest zamontować baterię natynkową, ją wystarczy tylko podłączyć do instalacji. Montaż podtynkowy wymaga więcej zachodu, jednak nie jest też tak skomplikowany jak się to może wydawać. Nowoczesne baterie podtynkowe posiadają małe boxy, które są płytkie. Nie trzeba więc wykonywać głębokiego kucia w ścianie. Z całą pewnością zaletą baterii podtynkowych jest sam wygląd.

Mało elementów zewnętrznych wygląda bardzo efektownie. Baterie te są także niezmiernie wytrzymałe. Elementy mechaniczne, które zazwyczaj ulegają awarii najszybciej schowane są w ścianie, dzięki czemu nie są narażone na negatywne działanie wody. Mitem jest więc to, że trzeba będzie co chwile kuć ścianę, by wymienić np. uszczelkę. Niektóre modele zresztą są zbudowane w taki sposób, by nie trzeba było ich wymontowywać ze ściany, by wymienić uszczelkę czy głowicę.

zestaw prysznicowy

Wady baterii podtynkowych

Oczywiście tak, jak każde produkty i baterie podtynkowe mają swoje wady. Zaliczyć do nich należy sposób montażu, który w porównaniu z tradycyjnym jest bardziej czasochłonny a także i bardziej wymagający. Kolejną wadą jest cena za baterie podtynkowe.

Są one znacznie droższe, niż modele klasyczne. Zauważyć można jednak, że wraz z wzrostem ich popularności cena za nie jest niższa niż jeszcze kilka lat temu, gdy były nowością na rynku. Z powyższych informacji wynika jednak, że te modele baterii posiadają więcej zalet niż wad i naprawdę warto zainwestować w ich zakup.