Bateria umywalkowa podtynkowa czy natynkowa?

Decydując się na zmianę aranżacji łazienki musimy podjąć wiele decyzji. Nie wszystkie są łatwe i można podjąć je bez większego zagłębienia się w temat. Z całą pewnością jednym z niełatwych wyborów jest ten dotyczący zakup baterii łazienkowych. Ogólnie podzielić można je na dwie grupy, które różnią się od siebie przede wszystkim sposobem montażu, są to: baterie podtynkowe i natynkowe. Które są lepsze i jakie wybrać? Podpowiadamy!

 umywalkowa bateria

Zalety baterii natynkowej

Jedną z ważniejszych zalet baterii natynkowych jest sam sposób montażu. Nie jest on skomplikowany i praktycznie każdy jest w stanie poradzić z nim sobie samodzielnie, bez użycia specjalistycznych narzędzi. W razie jakiejkolwiek awarii można też w sposób nieskomplikowany wymienić głowicę czy uszczelki.

Do zalet baterii natynkowej należy zaliczyć także cenę, zazwyczaj jest sporo niższa od modeli montowanych podtynkowo. Wydawać by się mogło, że baterie natynkowe są przeszłością. Jednak wielu producentów posiada w swojej ofercie modele, które ze względu na ciekawy design idealnie wpisują w trend nowoczesnej i funkcjonalnej łazienki.

Baterie umywalkowe podtynkowe – zalety

Baterie podtynkowe są dziś coraz bardziej popularne i chętniej wybierane. To właśnie one wyróżniają się ciekawym designem i idealnie wpisują się w trend minimalizmu. Zawierają mniej elementów zewnętrznych i przez to wyglądają bardziej subtelnie. Ma to także przełożenie na to, że jest też mniej elementów do mycia.

Wiele osób obawia się samego montażu i tego, że w razie awarii trzeba będzie ponownie kuc ścianę, aby wymienić głowice czy uszczelkę. Okazuje się jednak, że modele podtynkowe są najbardziej wytrzymałe ze względu na to, że elementy mechaniczne ukryte zostały w ścianie. Są tym samym zabezpieczone przed negatywnym działaniem wilgoci.

Zauważyć można w ostatnich sezonach, że modelami, które dziś cieszą się sporym zainteresowaniem są baterie umywalkowe podtynkowe czarne. Są one z jednej strony eleganckie, z drugiej zaś niezwykle intrygujące. Wybierając czarne baterie łazienkowe powinniśmy jednak zwrócić uwagę na ich powłokę, nie każdy model będzie tak samo dobry i wytrzymały.